Hillary Clinton në Britani: “Brexit” një gënjeshtër e madhe

Publikuar tek: bota, më 15:19 18-10-2017 Hillary Clinton në Britani: “Brexit” një gënjeshtër e madhe

Hillary Clinton ndodhet në një vizitë në Britani. Në lidhje me çështjen e  “Brexit” Clinton deklaroi është një gënjeshtër e madhe dhe se Putin po bën një luftë të ftohtë kibernetike kundër Perëndimit.

Gjatë fjalës së saj ajo u kërkoi grave të bëhen pjesë e politikës, si dhe vlerësoi ato femra që denoncuan producentin e Hollywood, për abuzime seksuale.

Më tej Clinton pranoi se, pas humbjes në zgjedhjet presidenciale, kishte qenë shumë pranë kolapsit, e zemëruar dhe e zhgënjyer, por u ringrit sërish.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm me bombë në Turqi, plagosen 12 policë
Ky shtet sapo hoqi vizat me Shqipërinë, dhe për të shkuar mund të aplikoni fare thjesht në internet »
Article Logic
Execution time: 0.0089590549468994
array(1) { ["section"]=> string(62) "hillary-clinton-ne-britani-brexit-nje-genjeshter-e-madhe-96331" }