Hillary Clinton në fushatë, boton një foto dhe më pas e fshin, ja arsyeja

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:48 09-07-2015 Hillary Clinton në fushatë, boton një foto dhe më pas e fshin, ja arsyeja Fotoja e Hillary Clinton e fshire nga profili i saj

Një foto e shkrepur gjatë takimeve të kandidates për presidente të SHBA Hillary Clinton, u fshi nga rrjetet sociale nga stafi i saj, menjëherë sapo e publikuan.

Hillary, ishte në takimet e saj në fushatën zgjedhore, dhe një ndër fotot e shkrepura është me një djalë, i cili në krah ka të shkruar si tatuazh fjalën “ëhite”, “e bardhë”.

Stafi i kandidates për presidente pas kërkesës së medias argumentoi menjëherë se foto u fshi ngaqë përmbajtja e tatuazhit ishte “raciste”. Dhe duke qenë se konsiderohen të tilla, nuk mund të jenë pjesë e fushatës së Hillary. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028285026550293
array(1) { ["section"]=> string(77) "hillary-clinton-ne-fushate-boton-nje-foto-dhe-me-pas-e-fshin-ja-arsyeja-15705" }