“Himn për Nënë Terezën”, ndiqeni të plotë koncertin madhështor në Bazilikën e Shën Pjetrit

Publikuar tek: kulture-art, më 16:54 04-09-2016 “Himn për Nënë Terezën”, ndiqeni të plotë koncertin madhështor në Bazilikën e Shën Pjetrit

Koncerti “Himn për Nënë Terezën”, u mbajt në Bazilikën e Shën Pjetrit në Romë, me rastin e festimeve për shenjtërimin e Nënë Terezës.

Me Orkestrën Filarmonike të Kosovës, sopranot Inva Mula, Ermonela Jaho, violinisti Shkëlzen Doli, Rita Ora, Lorik Cana dhe shumë artistë nga Kosova, Shqipëria dhe rajoni, i dhanë magji natës së shenjtë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022946834564209
array(1) { ["section"]=> string(93) "himn-per-nene-terezen-ndiqeni-te-plote-koncertin-madheshtor-ne-baziliken-e-shen-pjetrit-51861" }