Hiqen stolat në “Elbasan Arena”, drejtori i stadiumit sqaron situatën

Publikuar tek: sport, më 22:58 12-09-2016 Hiqen stolat në “Elbasan Arena”, drejtori i stadiumit sqaron situatën

Stadiumi Elbasan Arena është parë sot se nuk ka pasur ndenjëse në sektorët C1, C2 dhe C3. Kjo situatë është përkthyer në mënyra të ndryshme nga publiku që e ka parë ndeshjen nëpërmjet pamjeve televizive, por edhe atyre që kanë qenë në stadium.

Megjithatë, për të qenë sa më të qartë me këtë situatë, “newsport.al” kontaktoi me drejtorin e stadiumit, Tani Kadia, i cili ka dhënë përgjigjen e tij duke sqaruar se disa stadiume në botë kanë hequr stolat në pjesën e tifozëve ultras. Kështu, ai konfirmoi lajmin se heqja e stolave është bërë për të mos rrezikuar thyerjen e tyre nga ultrasit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11344194412231
array(1) { ["section"]=> string(72) "hiqen-stolat-ne-elbasan-arena-drejtori-i-stadiumit-sqaron-situaten-52714" }