Hiqen tre lloje biznesesh nga lista e masave kundër Covid-19, tani mund të rifillojnë punën

Publikuar tek: ekonomi, më 16:31 30-03-2020 Hiqen tre lloje biznesesh nga lista e masave kundër Covid-19, tani mund të rifillojnë punën Foto ilustruese

Tre lloje biznesesh janë hequr nga lista e aktiviteteve që janë urdhëruar të qëndrojnë mbyllur si masë parandaluese për përhapjen e koronavirusit.

Bëhet fjalë për fjalë për gomisteritë, dyqanet e librave dhe kancelaritë, që tashmë mund të rihapin sërish dyert, por brenda fashës së caktuar.

Deri tani bizneset që janë lejuar të qëndrojnë hapur deri në orën 13:00 janë kryesisht furrat e bukës, supermarketet, farmacitë dhe të tjera si karburante apo institucionet financiare.

Ndonëse mësimi tashmë zhvillohet online, nxënësit sërish kanë nevojë për pajisje kancelarie, ndërsa sa i përket çështjes së librarive, duket se shumë shqiptarë kanë zgjedhur që monotoninë e qëndrimit në shtëpi ta thyejnë përmes leximit.

Urdhri i firmosur nga ministrja Ogerta Manastirliu:

sdfgsdfsdfsdf43_copy.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091161727905273
array(1) { ["section"]=> string(97) "hiqen-tre-lloje-biznesesh-nga-lista-e-masave-kunder-covid-19-tani-mund-te-rifillojne-punen-200665" }