Hiqet kuota e regjistrimit për klubet shqiptare të futbollit

Publikuar tek: sport, më 01:33 13-09-2017 Hiqet kuota e regjistrimit për klubet shqiptare të futbollit

Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së ka marrë vendimin që klubet shqiptare të futbollit të mos paguajnë më për pjesëmarrjen e tyre në kampoinatet e futbollit por kjo kuotë të mbulohet tërësisht nga financat e FSHF-së.

Deri më sot, ekipet që regjistroheshin paguanin disa miliona lekë, në varësi të kompeticionit.

Në njoftimin e FSHF-së sqarohet se përveç heqjes së kuotës për regjistrim në aktivietet sportive, janë miratuar edhe listat e gjyqtarëve, vëzhguesve dhe delegatëve për cdo kategori, si dhe është caktuar ndarja e Kategorisë së Dytënë dy grupe, veri dhe jug.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019237041473389
array(1) { ["section"]=> string(66) "hiqet-kuota-e-regjistrimit-per-klubet-shqiptare-te-futbollit-92147" }