Histori suksesi në SHBA, kjo është studentja shqiptare që fitoi çmimin e ekselencës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:25 22-05-2020 Histori suksesi në SHBA, kjo është studentja shqiptare që fitoi çmimin e ekselencës Qëndresa Sahiti.

Kjo është studentja shqiptare Qëndresa Sahiti që na ka bërë të gjithëve krenarë.

Qëndresa është shpallur një ndër 10 fitueset e Çmimit Kombëtar të Ekselencës për të diplomuarit e vitit 2020 në Kanada.

Shoqata e Mësimdhënies dhe Mësimit në Arsimin e Lartë teksa ka bërë me dije lajmin, ka uruar studenten shqiptare për këtë sukses.

E reja sapo është diplomuar në degën e shkencave neurologjike, nga Dalhousie University, Kanada madje edhe duke fituar titull nderi.

Padyshim që shembulli i saj  është një rast suksesi që përveçse na ka bërë krenarë do të shërbejë edhe si shembull frymëzimi.

5555555.jpg

61117827_2346893195377583_574910020001464320_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010194063186646
array(1) { ["section"]=> string(89) "histori-suksesi-ne-shba-kjo-eshte-studentja-shqiptare-qe-fitoi-cmimin-e-ekselences-207421" }