Historia e dashurisë së një komandoje, ministrja Kodheli shkon të takojë vajzën por ajo dhe nëna mbushen me lot

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:22 07-06-2016 Historia e dashurisë së një komandoje, ministrja Kodheli shkon të takojë vajzën por ajo dhe nëna mbushen me lot

Një histori prekëse e komandos shqiptar me vajzën që i ka vjedhur zemrën.

Ai quhet Klodian Vila dhe është përballë sfidës që vetëm njerëz si ai janë në gjendje t’i bëjnë ballë: të shërbejnë jashtë atdheut e larg dashurisë së jetës që në këtë rast mban emrin Enxhi.

Klodiani dhe Enxhi janë fejuar në dhjetor të vitit që lamë pas por tanimë i duhet të përshëndeten. Pjesë e kësaj skene prekëse është bërë edhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, e cila është duke pyetur vajzën ndërsa në krah të saj qendron edhe nëna e komandos shqiptar. Të dyja duken mjaft të emocionuara teksa me lot në sy ndajnë këto përjetime të forta me ministren.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Politikani model? Në vijat e bardha, pa makinë në bulevardin Dëshmorët e Kombit (Foto)
“Nuk jeni vetëm”, fushatë për t’i ardhur në ndihmë fëmijëve të gruas së dhunuar në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.012932062149048
array(1) { ["section"]=> string(116) "historia-e-dashurise-se-nje-komandoje-ministrja-kodheli-shkon-te-takoje-vajzen-por-ajo-dhe-nena-mbushen-me-lot-42687" }