Historia e Olsi Ramës, i kanë dëbuar familjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (Foto)

Publikuar tek: bota, më 19:38 18-01-2017 Historia e Olsi Ramës, i kanë dëbuar familjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (Foto)

Olsi Rama është një djalë i ri, tepër i talentuar dhe me vullnet për të arritur suksese në sportin e mundjes në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Historia e Olsit është pasqyruar në një prej gazetave më të rëndësishme amerikane, “Chicagotribune”, pasi ai jeton i vetëm prej vitesh në Elmwood Park, në Illions.

Prindërit së bashku me motrën e tij shkuan në SHBA si emigrant të jashtëligjshëm, ndërsa Olsi ka shtetsësi amerikane pasi ka lindur aty. Rreth 10 vite më pas prindërit dhe motra u deportuan në Shqipëri.

Olsit i duhet të jetojë i vetëm por ai nuk heq kurrë dorë nga synimet me shpresën se një ditë do ribashkohet me familjen. Në këtë link mund të gjeni artikullin origjinal: http://www.chicagotribune.com/suburbs/elmwood-park/sports/ct-elm-olsi-rama-elmwood-park-wrestling-tl-0119-20170118-story.html

as45678i93454545ydr.jpg

ase45uit6ui56ji6t7i56ju657i.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky shtet europian do ndalojë përgjithmonë pirjen e duhanit
Ortek shkatërrues në Itali, zhduket i gjithë stafi dhe klientët e hotelit »
Article Logic
Execution time: 0.011318922042847
array(1) { ["section"]=> string(91) "historia-e-olsi-rames-i-kane-debuar-familjen-nga-shtetet-e-bashkuara-te-amerikes-foto-65935" }