Historia e tmerrit në median italiane për vogëlushin shqiptar 11-vjeçar, shpërthen rrjeti kundër ambasadorit tonë në Turqi: Skandal!

Publikuar tek: aktualitet, më 09:20 18-10-2019 Historia e tmerrit në median italiane për vogëlushin shqiptar 11-vjeçar, shpërthen rrjeti kundër ambasadorit tonë në Turqi: Skandal! Afrim Berisha me Alvinin në kampet e ISIS dhe ambasadori shqiptar në Turqi Genti Gazheli

Historia e tmerrshme e 11-vjeçarit Alvin, i cili u dërgua nga nëna e tij në kapet e ISIS në Siri në moshën 6-vjeçare dhe që po kërkohet ende nga babai, preku zemrat e miliona njerëzve dhe bëri jehonë në mediat italiane.

Me ndihmën e emisionit Afrim Berisha shkoi në kampet sirirane, por e vetmja mënyrë që ta nxirrte djalin nga aty ishte me prezencën e një ambasadori shqiptar dhe ishte pikërisht ambasadori jonë në Turqi, Genti Gazheli i cili u angazhua përkëtë rast.

Gazheli premtoi se do të bënte të pamundurën dhe në momentin kur mbetej mungesë vetëm prezenca e tij, ambasadori shqiptar mbylli telefonin dhe nuk u përgjigj më.

Pas kësaj sjellje një lumë kritikash ka shpërthyer në rrjet kundër Gazhelit. Të shumtë janë ata që e quajnë kriminel, mashtrues e deri me ofendime nga më të rëndat.

LEXO EDHE: “Më mungon babi, më merr sërish”, HISTORIA e dhimbshme e shqiptarit jehonë në mediat italiane, gruaja i merr djalin dhe ikën në Siri (Video)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073509216308594
array(1) { ["section"]=> string(136) "historia-e-tmerrit-ne-median-italiane-per-vogelushin-shqiptar-11-vjecar-shperthen-rrjeti-kunder-ambasadorit-tone-ne-turqi-skandal-182545" }