Historia e trishtë, e ndarë nga burri dhe vjen ti kërkojë falje ish-vjehrrit

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:39 10-12-2017 Historia e trishtë, e ndarë nga burri dhe vjen ti kërkojë falje ish-vjehrrit

Një histori që jeta i buzëqeshi shumë pak. E tillë është ajo Nertilës, e cila dhuroi mjaft emocion, teksa e tregoi historinë e saj te “E diela shqiptare”.  

Nertila erdhi në rubrikën “Kam një mesazh për ty”, pasi donte t’i kërkonte falje publikisht ish-vjehrrit të saj.

E ndarë nga ish-burri Nertila ka kaluar një jetë mjaft të vështirë është përballur me dy sëmundje të rënda. Ndërsa sot ajo erdhi në emision për ti kërkuar falje ish-vjehërrit, pasi sipas saj ai është arsyeja pse ajo ka sot një vajzë të vogël.

“Kam ardhur sot në emisioni për t’i kërkuar falje gjyshit të vajzës sime. Unë jam ndarë para një vit me bashkëshortin tim, edhe pse ishte një historie me ngjyra, dashuri sakrifica të shumta, gjithçka që mund të përjetojë një martesë. Pjesa më e vështirë për mua ishte kur babi i vajzës sime ra në burg në shtetin grek. Ishte një periudhë kur unë kuptova se askush nuk po qëndronte afër tij. Unë sapo isha bërë nënë dhe merresha me aktivitete komunitare dhe vendosa të shkëputesha nga gjithçka dhe t’i përkushtohesha babait të vajzës sime dhe jam shumë e lumtur qe e kam bërë. Më pas mora vesh se vuaja nga dy sëmundje kancerogjene, në mitër dhe në gjoks. Unë sot do të rrëfej dhe një sekret. Lidhur me sëmundjen time ka vetëm pak ditë qe e ka marrë vesh mami, pasi më parë ja kisha thënë vetëm motrës së tij”, u shpreh ajo.

Ndërsa dhimbja nuk përfundoi këtu, Nertila humbi edhe fëmijën e saj të dytë.  

“Mua me vdiq dhe fëmija i dytë në bark dhe kjo vdekje më ktheu nga një Nertilë idealiste, në një Nertilë me realiste dhe mendova mos kam gabuar që duhet të paguajë dikush tjetër, sepse ishte një jetë tjetër. Mendova që të le mënjanë kurimin dhe të luftoj që babai i fëmijës sime të fitonte lirinë, pasi ishte dënuar me shumë vite. Ai ka qenë në burg dhe  në të kaluarën para se të më njihte. U përballa më boten e krimit. Kështu që vendosa të bëja shumë gjëra, disa aty për aty të çastit, thjesht të zgjidhja problemet dhe ta shikoja vajzën time me babain. Nga njëra anë nuk e dija si ishte sëmundja, shikoja që një kokërr më rritej mbi lëkurë dhe e fshehja që mami im të mos ma shikonte dhe të dallonte sa keq isha”.

Ndrësa sa i përket divorcit ajo u shpreh se ishte e detyruar dhe pas kësaj ndarjeje pati mjaft vështirësi.

Ndërkohë për raportin me ish-vjehërrin ajo shprehet:  Ai ka humbur nënë e fëmijëve, nga i njëjti operim që bëra unë në Mars, e kishte humbur në moshën 28 vjeçare. Ka qenë minator dhe ka lënë fëmijët vetëm, për t’i rritur shumë mirë. Dhe kjo më bënte përshtypje. Mua sa herë më përmendje emri i vjehrrit unë zihesha. Kur  ishte në burg babai i vajzës sime, dhe njerëzit më përmendin emrin e tij, unë shpërtheja dhe njuk i lejoja, sepse ai më ka mbështetur në të gjithë vitet. Kur unë promovoja libra, ai është zgjuar nga krevati dhe i sëmurë është zgjuar nga krevati dhe ka ardhur. Bashkëshorti, nuk ka qenë në asnjë promovim, ndërsa vjehrri vinte gjithmonë. Ai më jepte shumë kurajo gjithmonë dhe të jepte fuqi.

Më tej shtoi se i vjen keq që i ka munguar mbesa. “Më vjen keq që i ka munguar mbesa. Së dyti do ti kërkoj falje që i kam shtuar një shqetësim tjetër, pasi nuk është e lehtë që t’i ndahet djali. Madje mund t’ i kërkoj falje në emër të të dyve dhe të atij, që i kemi sjellë një tjetër shqetësim atij njeriu kaq të mirë. Së dyti do i premtoja që vajzën do ja dërgoj shumë shpesh, pasi është i sëmurë. Unë tani kam pak më mirë, pasi ka pasur raste që unë kam ndenjur me muaj shtrirë”.

Ndërkohë, ata u takuan në fund dhe raporti që kishin me njëri-tjetrin dukej nga emocionet që dhanë në emision. Nertila i premtoi publikisht se nuk do të lidhej kurrë me asnjë mashkull tjetër, por ai nuk e pranoi kurrësesi një gjë të tillë. Sakaq, Arditi u bëri edhe një surprizë duke u sjellë në studio edhe vajzën e vogël, ku gjyshi nuk mund të mos i mbante lotët. 

466323d984674863e68aa75b6367c835.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075728893280029
array(1) { ["section"]=> string(82) "historia-e-trishte-e-ndare-nga-burri-dhe-vjen-ti-kerkoje-falje-ish-vjehrrit-102597" }