Historia e trishtë: Me pranga në duar nëna e dy fëmijëve përballet në emision me babain (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:52 10-12-2017 Historia e trishtë: Me pranga në duar nëna e dy fëmijëve përballet në emision me babain (Video)

Edmira prej 4 vitesh vuan dënimin në burgun e grave 325 në “Ali Demi”. Ka qenë një letër që ajo i ka nisur Eni Çobanit.

“Ne bashkërisht jemi lidhur nga kjo letër dore, e cila është ulur një ditë dhe lot në sy ka shkuar këtë letër. Me thënë të drejtën Ardit kushdo që do e lexonte do të prekej. Mu desh të merrja rrugën dhe ta takoja nga afër dhe të bëni sot këtë seance ndërmjetësimit”, u shpreh Eni Çobani.

Edmira Xhaferraj u shpreh se nuk e pati të lehtë për të ardhur në këtë studio, por ishte e domosdoshme.

“Unë jam e Edmira Xhaferaj , jam 30 vjeç, nënë e dy fëmijëve. Aktualisht e divorcuar dhe divorci është, pasi unë u gjenda pas hekurave. Askush nuk do ta dëshironte një divorc, as kur je jashtë jo më pas dyerve të burgut. Arsyeja pse kam thirrur babain tim sot, është e vetmja shpresë për mua dhe fëmijët e mi. Kam 4 vite që nuk kam asnjë kontakt me ta, kam qenë shumë e lidhur me ta.

sadfswef4e3g3g.jpg

Eni Çobani: Në çfarë moshe i ke lënë fëmijët?

Edmira Xhaferraj: Gocën e kam lënë 7 vjeç dhe djalin pa bërë 4. Sot goca është 11 vjeç dhe djali është 7. Nga 6 Dhjetori i 2013 nuk kam  asnjë kontakt.

Agimi: As vetë nuk e di pse jam thirrur sot nga vajza ime. Kjo qenka kaq kohë në burg, pse nuk më ka njoftuar për arrestimin dhe burgimin e kësaj vajzës, për arsye se dhe vajza s’më ka thënë dhe ish- familjarët e saj nuk më kanë thënë. Di të them se ka patur një familje të rregullt, si nga ana ime si nga ana e ish-burrit. I rrita, i fejova, i thashë burrë. Burrin e bëra me lajmësi, e deshën njëri tjetrin. Në ato kohë kishim marrëdhënie shumë të mira familjare. U martua,lindi vajzën dhe më pas djalin. I shoqi punonte në Greqi dhe jetonte me vjehrrën. Ka qenë mirë dhe më shtëpinë dhe me ekonomi të mirë. U martua në vitin 2005.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071558952331543
array(1) { ["section"]=> string(99) "historia-e-trishte-me-pranga-ne-duar-nena-e-dy-femijeve-perballet-ne-emision-me-babain-video-102604" }