Historia personale e deputetit shqiptar me fëmijën e prekur nga sindroma down, ç’ka bërë për ta ndihmuar

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:08 23-10-2017 Historia personale e deputetit shqiptar me fëmijën e prekur nga sindroma down, ç’ka bërë për ta ndihmuar

Ai është një nga deputetët e rinj të kuvendit të Shqipërisë.

Agron Shehaj është deputeti i PD në Vlorë, i cilësuar edhe si një nga biznesmenët më të njohur të qarkut.  

Mirëpo, shumë pak e dinë historinë dhe lidhjen e tij me Fondacionin Down Syndrome Albania. Që prej vitit 2014 Shehaj është donator më i madh i këtij fondacioni, nisur nga fakti kur kolegu i tij u bë prind i një fëmije të prekur nga kjo sindromë.

Lajmi është bërë publik nga vetë faqja e Down Syndrome Albania.

“Intercom Data Service Group eshte donator i sherbimeve terapeutike ne Fondacionin tone qe prej 2014. Historia pas kesaj mbeshtetje: DSA sapo ishte ishte themeluar. Kolegut te Agronit i lindi femija i pare me sindromen Doën. Kur Agroni mesoi per kete lajm, ai e pyeti kolegun e tij "Cfare mund te bej per ju dhe femijen tuaj per t'ju dhene mbeshtetjen e duhur?". Kolegu i tha Agronit "Nese mundesh, mbeshtet sherbimet e Fondacionit Down Syndrome Albania, pasi ne aty kemi gjetur sherbimet e nevojshme per femijen tone". Dhe keshtu qe prej 2014, Z. Agron Shehaj eshte donatori i pare dhe me i madh aktualisht i Down Syndrome Albania permes kompanise se tij, IDS. Faleminderit nga zemra Agron :) Do te te jemi mirenjohes, perjete!!”, shkruan faqja e këtij fonacioni, pjesë e të cilit janë bërë vullnetarisht edhe personazhe të tjerë të njohur. 

 

22539928_1181699895262851_3272150859345453877_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066618919372559
array(1) { ["section"]=> string(109) "historia-personale-e-deputetit-shqiptar-me-femijen-e-prekur-nga-sindroma-down-c-ka-bere-per-ta-ndihmuar-96872" }