Historiani sulmon profesorët e UT: Kanë fytyra fshatarësh të parinovuara

Publikuar tek: kulture-art, më 17:53 03-12-2017 Historiani sulmon profesorët e UT: Kanë fytyra fshatarësh të parinovuara

Diskutimet që bëhen në emisione televizive çdo vit në fundin e nëntorit për historinë e Shqipërisë dhe kryesisht për periudhën e shpalljes së pavarësisë ose të çlirimit, shpesh herë shkaktojnë debat në opinionin publik.

Këtë herë historiani dhe specialisti i monumenteve të kulturës, Gjerak Karaiskaj ka lëshuar kritika të ashpra në adresë të panelistëve në një emision televiziv, të gjithë profesorë në Universitetin e Tiranës.

Karaiskaj shkruan në drejtim të tyre duke thënë se janë më të dëmshëm për shoqërinë sesa hashashi, pasi po rrisin brezin e ri me përralla te PPK-së.

Më poshtë reagimi i plotë i tij: 

Screenshot_12.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073139667510986
array(1) { ["section"]=> string(78) "historiani-sulmon-profesoret-e-ut-kane-fytyra-fshataresh-te-parinovuara-101809" }