Historiani zbulon të vërtetën e fotos së ushtarit me shqiponjën dykrenare: Është i zbulimit grek

Publikuar tek: aktualitet, më 13:56 28-01-2017 Historiani zbulon të vërtetën e fotos së ushtarit me shqiponjën dykrenare: Është i zbulimit grek

Pas bujës që bënë fotot e ushtarëve shqiptarë me shqiponjën dykrenare në ushtrinë greke, ka reaguar gazetari dhe historiani i njohur Arben Llalla.

Sipas tij ushtari në foto është minoritar grek nga Shqipëria dhe shqiponjën e ka bërë jo nga patriotizmi, por si provokacion të mirëmenduar pasi është i zbulimit grek.

Historiani po ashtu bën thirrje që Greqia të heqi dorë nga loja e fëlliqur me fotot e ushtarëve grek me shenjë shqiponje.

“Për foton që u përfol se është ushtar në Qipro nuk është e vërtetë, ai është minoritar grek nga Shqipëria dhe inspektor i zbulimit grek. Ne disponojmë tashmë adresat e tyre të Fb dhe të tjera gjëra. Greqia duhet të heqi dorë nga loja e fëlliqur me fotot e ushtarëve grek me shenjë shqiponje. Këto lojra bëhen për qëllimin e vetëm që të zabotojnë bisedimet greko-shqiptare me ndërmjetësimin e BE. Foto me shqiponja nga ushtarët grek është bërë edhe më 2015 por nuk u përfolën sa këtë herë. PËRSE?kUSH ËSHTË NJERIU QË SHKREPI FOTON E KËTIJ USHTARI?
SHQIPËRIA MBI TË GJITHA...” shkruan Llalla.

arben_llalla.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet për herë të parë gruaja e Klemet Balilit: Shteti të më gjejë burrin, nuk kam kontakte me të
Supermarketi që mori flakë dje, në pronë të biznesmenes së njohur, në pallat edhe disa politikanë »
Article Logic
Execution time: 0.010959148406982
array(1) { ["section"]=> string(101) "historiani-zbulon-te-verteten-e-fotos-se-ushtarit-me-shqiponjen-dykrenare-eshte-i-zbulimit-grek-66948" }