Historike, Kosova anëtarësohet në UEFA

Publikuar tek: sport, më 11:57 03-05-2016 Historike, Kosova anëtarësohet në UEFA

Kosova, pjesë e familjes më të madhe të futbollit, UEFA-s.

Është votuar pak më parë në Kongresin e 40-të në Budapest për anëtarësimin e Kosovës si antare me të drejta të plota, nga ku u mor vendimi që ky shtet të jetë pjesë e UEFA-s. Kosova është vendi i 55-të i antarësuar. 28 vende kanë votuar pro anëtarësimit dhe e kanë bërë Kosovën pjesë të UEFA-s. 24 kundër dhe 2 të pavlefshme.

Shtetet që kanë votuar:

UEFA12_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076239109039307
array(1) { ["section"]=> string(42) "historike-kosova-antaresohet-ne-uefa-39351" }