Historike, Real Madrid fiton për të 12-ën herë Champions Leage

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:28 04-06-2017 Historike, Real Madrid fiton për të 12-ën herë Champions Leage

Historike! Real Madrid fiton për të 12-ën herë Champions Leage, duke mundur Juventusin me një rezultat të thellë 4 me 1.

Një lojë totalisht e zotëruar nga madrilenët të paktën në 45 minutat e pjesës së dytë. Juventusi mposhtet në këtë finale me rezultatin e thellë 4-1. Për të mos mjaftuar kjo, 7 minutat e fundit i ka luajtur me 10 lojtarë. Ndërkohë Reali futet në historinë e Champions League, duke fituar për të dytën herë radhazi këtë trofe. Një sezson tepër i mrekullueshëm dhe meritë absolute e Zinedine Zidane. Ndërkohë Ronaldo ka shënuar një dopietë duke u bërë lojtari i vetëm që shënon në 3 finale Champions-i. Juventus 1-4 Real Madrid Mandzukiç 27'/ 20' 64' Ronaldo, 61' Casemiro, 90' Asensio 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kreshnik Spahiu “godet" sërish, pas PD-së braktis Shqipërinë
Tronditet sërish Londra, sulmet terroriste vrasin 10 persona, 47 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.010714054107666
array(1) { ["section"]=> string(67) "historike-real-madrid-fiton-per-te-12-en-here-champions-leage-81139" }