Historike, Skënderbeu kualifikohet në “play-off”, të Ligës së Europës

Publikuar tek: sport, më 23:09 03-08-2017 Historike, Skënderbeu kualifikohet në “play-off”, të Ligës së Europës

Me një ndeshje historike dhe përmes gjuatjeve të 11-metërshave, Skënderbeu ka arritur të kualifikohet në fazën e “play-off” të Europa League.

Korçarët mposhtën në “Elbasan Arena” skuadrën e Mlada Boleslav me rezultatin 2-1, i njëjti rezultat me të cilin u mundën në Çeki (3-3, rezultati i përgjithshëm). Ndërsa nga gjuajtjet e penalltive korçarët u treguan më të saktë duke shënuar 4 herë, kundrejt 2 herëve të kundërshtarëve.

Me këtë rezultat, Skëndërbeu ka siguruar për herë të parë “play off”, të Ligës së Europës duke kaluar 3 faza eleminatore. Tashmë pritet vetëm për t’u parë shorti që do të përcaktojë kundërshtarin e bardhekuqëve në "play off", për të kuptuar dhe ambiciet e tyre.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093140602111816
array(1) { ["section"]=> string(71) "historike-skenderbeu-kualifikohet-ne-play-off-te-liges-se-europes-88194" }