Historike: Skënderbeu në Europë, korçarët hakmerren ndaj Dinamo Zagrebit

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:27 25-08-2017 Historike: Skënderbeu në Europë, korçarët hakmerren ndaj Dinamo Zagrebit

Historike! Skënderbeu kalon katër ture resht në Europa League dhe sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e grupeve të këtij kompeticioni.

Në "Elbasan Arena", korçarët barazojnë pa gola ndaj Dinamos së Zagrebit dhe kualifikohen falë golit në fushë kundërshtare, pasi sfida e parë në Kroaci përfundoi 1-1.

Një ndeshje për kornizë në Elbasan nga ana e 'djemve' të Ilir Dajës që edhe një herë tjetër i tregojnë Dinamos së Zagrebit se nuk ishte rastësi rezultati i ndeshjes së parë në Kroaci.

Kjo do të jetë pjesëmarrja e dytë e Skënderbeut në Europa League pas asaj në vitin 2015-të.

Në fakt, atë sezon Skënderbeu luajti në play-off të Champions League kundër Dinamos së Zagrebit, por kroatët u kualifikuan për më tej, ndërsa korçarët u mjaftuan me pjesëmarrjen në Europa League.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moderatori shqiptar bën një denoncim rrënqethës: Dëgjoj ulërima therëse si zë fëmijësh, festa është kthyer në dhunë e terror
Dikur njihej si ministria e Kulturës, shikoni si është katandisur sot kjo godinë »
Article Logic
Execution time: 0.012367963790894
array(1) { ["section"]=> string(76) "historike-skenderbeu-ne-europe-korcaret-hakmerren-ndaj-dinamo-zagrebit-90132" }