Hodhën në erë makinën e drejtoreshës së Urbanistikës në bashkinë e Pogradecit, policia: Ka vetëm një pistë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:39 03-04-2017 Hodhën në erë makinën e drejtoreshës së Urbanistikës në bashkinë e Pogradecit, policia: Ka vetëm një pistë

Dy netë më parë makina e drejtoreshës së Urbanistikës në Bashkinë e Pogradecit u shpërthye nga eksplozivë, por fatmirësisht pa patur viktima.

Policia ka dhënë detaje të reja në lidhje me eksplozivin ku e vetmja pistë në të cilën dyshohet është për shkaqe detyre.

Motivi i ngjarjes së rëndë, sipas grupit hetimor, dyshohet se ka lidhje me dhënien e lejeve të ndërtimit nga drejtoresha e urbanistikës, në zonën bregliqenore.

Policia ka sekuestruar telefonat celularë të bashkëshorteve Niko e Besmira dhe po verifikon tabultatet e numrave te tyre.

Policia thotë që lënda ekslozive që hodhi në erë makinën e drejtoreshës, së bashkisë se Pogradecit, ishte vendosur në mënyrë amatore dhe ka qenë për të paralajmeruar çiftin e bashkëshortëve.

Në komisariatin e Pogradecit, deri tani janë shoqëruar dhe marrë në pyetje disa persona, dëshmitë e të cileve, nuk kanë rezultuar të vlefshme për hetimin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdekja e 18 vjeçarit në burgun e Shën Kollit, ekspertët e Avokatit të Popullit nisin hetimet
Amerikani që ka shëtitur 30 vende të botës, endet nëpër rrugët e Tiranës. Drejtoresha e qendrës: Ishte në gjendje të rënduar »
Article Logic
Execution time: 0.010506153106689
array(1) { ["section"]=> string(110) "hodhen-ne-ere-makinen-e-drejtoreshes-se-urbanistikes-ne-bashkine-e-pogradecit-policia-ka-vetem-nje-piste-73929" }