Hodhi poshtë padinë ndaj Ballës, Shkëlzen Berisha: Gjykata e kapur i dha ‘virgjërinë’ Taulant Begos

Publikuar tek: aktualitet, më 18:23 19-06-2019 Hodhi poshtë padinë ndaj Ballës, Shkëlzen Berisha: Gjykata e kapur i dha ‘virgjërinë’ Taulant Begos

Pasi humbi gjyqin përballë Kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Ballës, Shkëlzen Berisha ka reaguar përmes një statusi në ‘Facebook’.

Berisha shprehet se drejtësia e kapur nga organizata kriminale e rilindjes i dha ‘virgjërinë’ Tualet Begos.

Sipas Berishës, në kushtet kur gjykata burgos ata që nuk kanë mundësi të paguajnë dritat dhe lë të lirë si zogj minstrat e akuzuar për trafik ndërkombëtar droge, nuk mund të zbatojë ligjin për Ballën.

Berisha shton se kjo betejë ligjore do të vazhdojë deri në fund.

Statusi i plotë:

Sot drejtesia e kapur nga organizata kriminale e rilindjes i dha “virgjerine” Tualet Begos me “arsyetimin” se nuk kishte tagrin te vertetonte nese Shkelzen Berisha kishte paguar ose jo te gjitha taksat, pavaresisht dokumentave te plota dhe ezauruese te vena ne dispozicion nga zyra e Tatim Taksave, e cila pervec te tjerave nuk ka ngritur kurre asnje pretendim te asnje natyre per detyrime te pashlyera nga ana ime.

Por, ne kushtet kur drejtesia nuk heton vjedhjen ne kundershtim me cdo ligj te 6 milione eurove te dorovitura nga OSHEE per mikun trafikant te Tualet Balles menjehere pas kthimit te ciftit Balla -Bego nga muaji i mjaltit,

Ne kushtet kur burgos ata qe nuk kane mundesi te paguajne drita dhe le te lire si zogj minstrat e akuzuar per trafik nderkombetar droge,

Ne kushtet kur drejtesia hesht per trafikantet, vrasesit, policet, drejtoret, deputetet , ministrat e deri tek kryeministri te gjithe te kapur me presh ne goje duke bashkepunuar me njeri tjetrin per vjedhjen, trafikimin dhe tjetersimin e votave te shqiptareve, ajo sigurisht nuk mund te zbatoje ligjin per shpifjen e radhes se Tualet Balles.

Sidoqofte kjo beteje ligjore do te vazhdoje deri ne fund me bindjen se shurdheria dhe verberia e ushtareve te krimit mund ta vonoje por kurresesi ta tjetersoje te verteten.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070481300354004
array(1) { ["section"]=> string(102) "hodhi-poshte-padine-ndaj-balles-shkelzen-berisha-gjykata-e-kapur-i-dha-virgjerine-taulant-begos-168892" }