Hodhi tymuese dhe mori kutitë e votimit, autoritetet greke identifikojnë 16-vjeçarin shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 07:38 13-07-2019 Hodhi tymuese dhe mori kutitë e votimit, autoritetet greke identifikojnë 16-vjeçarin shqiptar Foto ilustruese

Policia greke ka identifikuar një shqiptar për një sulm në qendrën e votimit 35 gjatë zgjedhjeve të përgjithshme të përkohshme, që u zhvilluan të dielën e kaluar.

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se bëhet fjalë për një 16-vjeçar, por ende nuk bëjnë me dije emrin e tij.

Shqiptari së bashku me 7 persona të tjerë, të maskuar me kapuç, sulmuan qendrën e votimit.

Ata hodhën tymuese dhe morën disa kuti votimi. Ndërkohë autoritetet greke kanë hapur hetimet për identifikimin e autorëve të tjerë dhe vënien e tyre në pranga.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11135411262512
array(1) { ["section"]=> string(99) "hodhi-tymuese-dhe-mori-kutite-e-votimit-autoritetet-greke-identifikojne-16-vjecarin-shqiptar-172049" }