Holanda goditet nga një cunami (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:09 02-06-2017 Holanda goditet nga një cunami (Video)

Turistët në një prej plazheve më të frekuentuara të Holandës jaën tmerruar sot kur një cunami i përmasave të vogla ka rrëmbyer çadra, bare, varka por fatmirësisht pa shkaktuar viktima.

Turistët ia mbathën kur dallgët dy metra të larta goditën brigjet e plazhit në Zandvoort, një provincë në veri të Holandës.

Sipas mediave lokale, fenomeni është aq i rrallë sa që është hera e parë që është filmuar dhe dokumentuar kaq mirë.

Fenomeni quhet meteocunami dhe është një cunami meteorologjik që shkaktohet nga ndryshimi i menjëhershëm i presionit barometrik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Besimtarët shtrojnë iftar “para syve” të Trump, shenjë proteste për politikat antimyslimane të Presidentit
Një infermiere vret 8 pacientë, arsyeja është shokuese »
Article Logic
Execution time: 0.0089461803436279
array(1) { ["section"]=> string(42) "holanda-goditet-nga-nje-cunami-video-81007" }