Holandë, protesta kundër emigrantëve dhe myslimanëve, kërkohet dëbimi i tyre

Publikuar tek: bota, më 08:14 11-11-2015 Holandë, protesta kundër emigrantëve dhe myslimanëve, kërkohet dëbimi i tyre

Në protestën e organizuar në qytetin Utrecht nga organizata me emrin “Evropianët Patriotë Kundër Islamizimit të Perëndimit”, e njohur me inicialet PEGIDA, pati tensione të herëpashershme.

Në Holandë, ksenofobët dhe islamofobët dolën në rrugë për të protestuar. Në protestën e organizuar në qytetin Utrecht nga organizata me emrin “Evropianët Patriotë Kundër Islamizimit të Perëndimit”, e njohur me inicialet PEGIDA, pati tensione të herëpashershme.

Përkrahësit e PEGIDA-s, protesta e të cilëve muajin e kaluar në Utrecht kishte kaluar me incidente, këtë herë u lejuan të protestojnë në një vend jashtë qytetit. Protestuesit nuk janë lejuar të marshojnë. Kurse në fjalimet që u mbajtën në miting u bënë thirrje për deportimin e emigrantëve dhe myslimanëve.

Nisma e një grupi anti-PEGIDA për të ndërhyrë në miting shkaktoi tension, transmeton “Balkanweb”. Policia njoftoi arrestimin e rreth 20 personave në manifestimin, ku tensioni ishte ngritur herë pas here.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011666059494019
array(1) { ["section"]=> string(80) "holande-protesta-kunder-emigranteve-dhe-myslimaneve-kerkohet-debimi-i-tyre-25139" }