Hollande-Panamasë: Sa më shpejtë informacionet

Publikuar tek: bota, më 19:43 08-04-2016 Hollande-Panamasë: Sa më shpejtë informacionet

Presidenti francez, François Hollande përgëzoi sot Panamanë për mbështetjen e ofruar në dhënien e informacionit të nevojshëm ndaj autoriteteve tatimore franceze, pas skandalit “Panama Papers” nën dyshimin për mashtrim dhe evazion fiskal, bënë të ditur shërbimet e tij.

Hollande i cila zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin e Panamasë, Juan Carlos Varela vuri theksin në respektimin e angazhimeve të ndërmarra nga shtetet për të kaluar sa më shpejt të jetë e mundur në shkëmbimin e ndërsjelltë të informacioneve midis administratave tatimore”, njoftoi presidenca në një deklaratë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hollanda ndërton kopështin më të madh në botë me mbi 7 milion lule (Foto)
Mbyllja e “rrugës ballkanike”, bie ndjeshëm numri i refugjatëve në Gjermani »
Article Logic
Execution time: 0.011515140533447
array(1) { ["section"]=> string(51) "hollande-panamase-sa-me-shpejte-informacionet-37192" }