Hollande: Rrjeti terrorist që na sulmoi, po zhduket

Publikuar tek: bota, më 19:34 25-03-2016 Hollande: Rrjeti terrorist që na sulmoi, po zhduket

“Rrjeti që zhvilloi atentatet e Parisit dhe Brukselit është duke u shpërbërë, por ka rrjete të tjera që përbëjnë një kërcënim, deklaroi sot presidenti francez, François Hollande.

“Ne kemi pasur rezultate në gjetjen e terroristëve, si në Bruksel dhe në Paris, ka pasur disa arrestime”, deklaroi Hollande ndërkohë që priste ish-presidentin izraelit, Shimon Peres.

“Ne e dimë se ka rrjete të tjera”, shtoi ai.

“Sepse edhe nëse ai që zhvilloi atentatet në Paris dhe Bruksel është duke u zhdukur, ka gjithnjë një kërcënim që qëndron”, insistoi ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen kamikazi, 26 të vdekur, dhjetëra të plagosur
Ky është koncepti arkitekturor fitues për parkun e Manhatanit (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.012584924697876
array(1) { ["section"]=> string(55) "hollande-rrjeti-terrorist-qe-na-sulmoi-po-zhduket-36015" }