Hollywood-i në zi, vdes ylli i kinemasë amerikane

Publikuar tek: bota, më 08:22 17-07-2017 Hollywood-i në zi, vdes ylli i kinemasë amerikane

Ndërron jetë një nga aktorët më të dashur të kinematografisë amerikane dhe asaj botërore.

Martin Landau, i njohur për qindra role në filma dhe shfaqje televizive vdiq në moshën 89 vjeçare në spitalin UCLA Medical Center.

Familjarët e tij kanë treguar se aktori legjendar u nda nga jeta për shkak komplikacioneve të papritura.

Ylli i X-Files, i cili luajti rolin Alvin Kurtzweil, ka lënë pas gruan e tij, aktoren Barbara Bain dhe dy vajzat aktore gjithashtu, Juliet Rose Landau dhe Susan Landau Finch.

Aktori ka qenë pjesë e filmit të famshëm “Mission Impossible” dhe ka fituar çmimin Oskar në filmin Ed Wood në vitin 1994.

 

636358377871030135-605884732.jpg

 636358377837801709-GTY-AARP-Magazin.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kur dasma e dështuar, shndërrohet në darkë për të pa strehët
I dashuri ka ditëlindjen, vajza i bën dhuratë testin e shtatzënisë, reagimi i tij do t’ju mahnisë (VIDEO VIRALE) »
Article Logic
Execution time: 0.012162208557129
array(1) { ["section"]=> string(54) "hollywood-i-ne-zi-vdes-ylli-i-kinemase-amerikane-86392" }