Hollywoodi në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:59 13-12-2019 Hollywoodi në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur Aktori hollywoodian Danny Aiello

Aktori i famshëm Danny Aiello, i njohur për rolet e tij në filmat Do The Right Thing dhe The Godfather Part II, ka vdekur në moshën 86 vjeçare.

Aktori Danny Aiello, i njohur për rolet e tij në filmat ‘Kumbari 2’ dhe ‘Do The Right Thing’, ka ndërruar jetën ditën e sotme në moshën 86 vjeçare.

Aiello ka luajtuar gjithashtu edhe rolin e babait të futbollistit legjendar argjentinas, Diego Armando Maradonës në filmin ‘Papa don’t Preach’ në vitin 1986.

Aktori hollywodian njihej si një veteran i filmit, ndërkohë që me rolin e tij si pronari i picerisë ‘Sal’ në filmin ‘Do the Right Thing’, u nominua edhe me çmimin Oscar për aktorin më të mirë dytësor.

Aiello e filloi karrierën e tij në mesin e viteve 60’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022916078567505
array(1) { ["section"]=> string(55) "hollywoodi-ne-zi-ndahet-nga-jeta-aktori-i-njohur-189325" }