Homazhe në Tiranë për dy turistët çekë Anna dhe Michael

Publikuar tek: aktualitet, më 19:47 05-07-2015 Homazhe në Tiranë për dy turistët çekë Anna dhe Michael

Qytetarë të shumtë janë bërë pjesë e homazheve për çiftin e turistëve nga Çekia, Michael Svatos dhe Anna Kosinova, të vrarë dy ditë më parë nga një 20 vjeçar gjatë tentativës për ti grabitur.

Qytetarët, midis tyre edhe nëna e 13 vjeçarit të vrarë nga Sokol Mjacaj pesë vite më parë, kanë ndezur qirinj pranë fotografisë të dy turistëve, teksa në krahë janë vendosur flamujtë e dy shteteve, i çekisë dhe ai shqiptar.

Homazhet po mbahen te shkallët e ish-Piramidës pranë monumentit të “Këmbanës së Paqes”.

{gallery}dsf34{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VIDEO: Arrestimi i Sokol Mjacajt, ja pamjet nga brenda makinës së policisë
Vrasje me armë zjarri në një lokal të Lezhës, humb jetën 23 vjeçari, plagoset një tjetër »
Article Logic
Execution time: 0.0070929527282715
array(1) { ["section"]=> string(61) "homazhe-ne-tirane-per-dy-turistet-ceke-anna-dhe-michael-15392" }