Homazhe para memorialit të presidentit historik Rugova, Meta: Kontributet e tij për paqe, liri, demokraci, përherë aktuale

Publikuar tek: politike, më 13:31 19-01-2020 Homazhe para memorialit të presidentit historik Rugova, Meta: Kontributet e tij për paqe, liri, demokraci, përherë aktuale

Presidenti ilir Meta ka mbajtur homazhe para memorialit të presidentit historik të Kosovës Ibrahim Rugova me rastin e 15 vjetorit të vdekjes së tij.

 Në një postim në rrjetin social ‘facebook’ Meta shkruan se është përuluar përpara Rugovës me mirënjohje të thellë, ndërsa shton se ka dhënë kontribut të jashtëzakonshme për paqe, liri, demokraci, për fqinjësi e bashkëjetesë në rajon.

“Me respekt e mirënjohje të thellë u përula me nderim para memorialit të Presidentit historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova. Vizioni i Tij euroatlantik për Kosovën, kontributet e jashtëzakonshme për paqe, liri, demokraci, për fqinjësi e bashkëjetësë në rajon janë shembuj frymëzimi, përherë aktuale.

Historia e re e Kosovës dhe e kombit shqiptar ka në themelet e veta emrin dhe veprën e ndritur të Presidentit Rugova”, shkruan Meta krahas fotove që ka publikuar nga memoriali.

82758734_2752813381431584_2959075030622797824_o.jpg

83084540_2752813478098241_3157620442320076800_o.jpg82344194_2752813654764890_3503012306286018560_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjedhje të parakohshme, Patozi: Ja dy rastet kur mund të ndodhin
Pas homazheve, Meta takon familjen e Rugovës: Ndamë kujtime të shtrenjta për angazhimin jetësor të presidentit »
Article Logic
Execution time: 0.012106895446777
array(1) { ["section"]=> string(124) "homazhe-para-memorialit-te-presidentit-historik-rugova-meta-kontributet-e-tij-per-paqe-liri-demokraci-perhere-aktuale-192502" }