Homazhe si asnjëherë/ Si u përcoll në banesën e fundit me turma njerëzish e staf mjekësor, mjeku lushnjar Muharrem Xhepexhiu; doktori i 14-të që ka humbur jetën nga Covid (Pamjet nga familja)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:10 28-11-2020 Homazhe si asnjëherë/ Si u përcoll në banesën e fundit me turma njerëzish e staf mjekësor, mjeku lushnjar Muharrem Xhepexhiu; doktori i 14-të që ka humbur jetën nga Covid (Pamjet nga familja) Momente nga homazhet e mjekut Muharrem Xhepexhiu

Në 27 tetor të këtij viti ndërroi jetë nga Covid-19 mjeku i njohur nga Lushnja, Muharrem Xhepexhiu.

64-vjeçari Xhepexhiu ishte një nga 7 viktimat a asaj dite, dhe mjeku i 14-të që ka humbur jetën nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë.

Doktorit të nderuar, i cili ka shërbyer si mjek pranë qendrës shëndetësore Hysgjokaj, Lushnjë, iu bënë homazhe të ndjera dhe si asnjëherë më parë.

Me familjarë, qytetarë të Lushnjës dhe staf mjekësor, të cilët mbushën rrugën drejt qendrës së qytetit, e me duartrokitje e këngë baladë, e kanë përcjellë me dhimbje për në banesën e fundit.

Xhepexhiu ka qenë drejtor i qendrës shëndetësore Hysgjokaj dhe prej disa kohësh kishte probleme me mushkritë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shifrat e Covid në 24 orët e fundit: Ka rënie të rasteve të reja, por sërish shumë viktima (BILANCI)
Frika e pacientëve për t’u kuruar në spitale Covid, Agaj: Ngurova, por u përballa me shërbimin e tyre. Politikanët që kanë vjellë vrerë s’do e meritojnë kujdesin e bluzave të bardha »
Article Logic
Execution time: 0.010235071182251
array(1) { ["section"]=> string(193) "homazhe-si-asnjehere-si-u-percoll-ne-banesen-e-fundit-me-turma-njerezish-e-staf-mjekesor-mjeku-lushnjar-muharrem-xhepexhiu-doktori-i-14-te-qe-ka-humbur-jeten-nga-covid-pamjet-nga-familja-229456" }