Homazhet për “heroin e Zvërnecit”, propozim për emrin e plazhit

Publikuar tek: aktualitet, më 20:59 21-07-2017 Homazhet për “heroin e Zvërnecit”, propozim për emrin e plazhit

Benjamin Ferati, i riu në që humbi jetën një javë më parë në plazhin e Zvërnecit, në tentativë për të shpëtuar jetën e dy vajzave ka sjellë një reagim të gjerë në mbarë shoqërinë civile.

Ditën e sotme një numër i madh i aktivistëve të shoqërisë civile dhe jo vetëm, janë mbledhur në sheshin “Skëmderbej”, për të bërë humazhe për të riun tetovar.  Aktivisti njohur Erion Kristo, i cili ishte i pranishëm në këtë homazh për Benjaminin, ka hedhur dhe idenë që plazhi Zvërnecit, ku humbën jetën tre të rinjtë të marrë emrin “Plazhi i Benjaminit”.

Më poshtë statusi i plotë i Erion Kristos:

erion_kristo.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097401142120361
array(1) { ["section"]=> string(66) "homazhet-per-heroin-e-zvernecit-propozim-per-emrin-e-plazhit-86920" }