Hoqën dënimin me burg përjetë për Dritan Dajtin, SPAK bën verifikimet dhe vendos për 3 gjyqtarët

Publikuar tek: aktualitet, më 14:50 25-09-2020 Hoqën dënimin me burg përjetë për Dritan Dajtin, SPAK bën verifikimet dhe vendos për 3 gjyqtarët Dritan Dajti

SPAK ka kërkuar të pushohen hetimet për 3 gjyqtarët që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm.

Bëhet fjalë për gjyqtarët Skënder Damini, Petrit Aliaj dhe Aleks Nikolli.

Gjykata e ktheu dosjen në prokurori dhe e urdhëroi prokurorinë të kryente ekspertimin e telefonit të njërit prej gjyqtarëve si dhe të vazhdonte hetimet pasi ato u konsideruan të paplota.

Në përfundim të vrifikimeve SPAK ka kërkuar që të pushohen hetimet, pasi nuk janë gjetur prova për korrupsion.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012887001037598
array(1) { ["section"]=> string(102) "hoqen-denimin-me-burg-perjete-per-dritan-dajtin-spak-ben-verifikimet-dhe-vendos-per-3-gjyqtaret-221634" }