Horror, gjendet varri masiv me kufomat e 20 grave

Publikuar tek: bota, më 20:26 09-01-2018 Horror, gjendet varri masiv me kufomat e 20 grave

Një varr masiv me kufomat e 20 grave, u zbulua ditën e sotme nga policia irakiane në një grumbull rrënojash në perëndim të Mosulit.

Qyteti i dytë më i madh në Irak, për më shumë se 3 vite ishte kryeqyteti i Isis-it i rifituar nga forcat qeveritare korrikun e kaluar.

Viktimat, tha një burim i policisë, u vranë nga xhihadistët e Shtetit Islamik, të cilët në atë kohë kontrollonin pjesën perëndimore të qytetit.

Mediat vendase thonë se 20 trupat e viktimave me shumë gjasa mund të jenë të punëtoreve të seksit që përdornin xhihadistët. /newsbomb.al

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011784076690674
array(1) { ["section"]=> string(55) "horror-gjendet-varri-masiv-me-kufomat-e-20-grave-106004" }