Horror në Francë, adoleshentja qëllohet me thikë si “sakrificë për Ramazanin”

Publikuar tek: bota, më 19:37 14-06-2016 Horror në Francë, adoleshentja qëllohet me thikë si “sakrificë për Ramazanin”

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në qytetin e Renesit në Francë, ku një vjazë 19 vjeçare është qëlluar disa herë me thikë gjatë muajit të Ramazanit nga një besimtar që dyshohet se vuan nga problemet mendore.

Sipas mediave vendase, 32 vjeçari, autor i ngjarjes makabre i ka thënë policisë se ka dëgjuar psherëtima në kokën e tij “për të kryer një sakrificë për muajin e Ramazanit”. Ai është dërguar në spitalin psikiatrik ndërsa spitali ka njoftuar se vajza është jashtë rrezikut për jetën.

Sulmi vjen një ditë pas vrasjes me thikë të një polici francez dhe bashkëshortes së tij nga 25 vjeçari Larossi Abballa, i cili ishte frymëzuar nga ISIS.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010836124420166
array(1) { ["section"]=> string(80) "horror-ne-france-adoleshentja-qellohet-me-thike-si-sakrifice-per-ramazanin-43511" }