Horror në një fshat, delja sjell në jetë krijesën e pazakontë (FOTO +18)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:38 22-06-2017 Horror në një fshat, delja sjell në jetë krijesën e pazakontë (FOTO +18)

Fshatarët e tmerruar kanë jetuar me frikë pasi një dele ka lindur një krijesë të çuditshme, që për të moshuarit është gjysmë-njeri dhe gjysmë-kafshë dhe se ajo sipas tyre është e dërguar nga djalli.

Shumë prej 4 mijë banorëve dhe fermerëve të Lady Frere në Provincën Lindore të Afrikës së Jugut, janë të bindur se magjia tek kafsha ka çuar në lindjen e krijesës.

Paniku tek banorët qe aq i madh, saqë Departamenti i Zhvillimit Rural i Kepit Lindor dërgoi ekspertë për të kryer analiza, ndërsa fotografitë u përhapën me shpejtësinë e zjarrit.

Shefi Drejtor i Shërbimeve Veterinare Dr Lubabalo Mrwebi pranoi se në shikim të parë qengji i cili ka lindur i vdekur i ngjante një qenieje njerëzore por nuk kishte  pjesët e njeriut.

Mrwebi tha se delja mund të jetë infektuar në fazat e para të shtatzënësisë nga ethet e “Rift Valley”.

Vlen të përmendet se një dele ka 28 çifte kromozomesh, ndërsa njerëzit kanë 23 çifte të tilla dhe kjo bën që bashkimi i vezëve të deles me spermën e njeriut të mos fekondohen.//oranews//

foto.jpg

foto1.jpg

foto2.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014323949813843
array(1) { ["section"]=> string(74) "horror-ne-nje-fshat-delja-sjell-ne-jete-krijesen-e-pazakonte-foto-18-83460" }