Hoteli më i madh në botë do të ndërtohet në Mekë

Publikuar tek: bota, më 19:44 21-05-2015 Hoteli më i madh në botë do të ndërtohet në Mekë

Hoteli më i madh në botë është duke u ndërtuar në Mekë, një strukturë madhështore që do të ngrihet nga shkretëtira dhe që planifikohet të ketë rreth 10 mijë dhoma për adhuruesit.

Projekti me vlerë 3.5 miliardë dollarë që do të ngjajë si një fortesë në shkretëtirë, përbëhet nga 14 njësi të lidhura me kullën qëndrore. Hoteli pritet të përfundojë në vitin 2017.

"DesignMENA" njoftoi se hoteli do të ketë 10 mijë dhoma në 12 kulla të veçanta të cilat janë 44 kate të larta, do të përfshijë 70 restorante, dhe pista helikopterësh në taraca. Hoteli do të ofrojë edhe ambiente me 5 yje.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011298179626465
array(1) { ["section"]=> string(54) "hoteli-me-i-madh-ne-bote-do-te-ndertohet-ne-meke-11681" }