“Huffington Post’’, shkruan sërish për Shqipërinë, Gazetari: Kastriot Islami mund të ishte kryeministri

Publikuar tek: politike, më 12:04 29-12-2015 “Huffington Post’’, shkruan sërish për Shqipërinë, Gazetari: Kastriot Islami mund të ishte kryeministri Kastriot Islami dhe gazetari

Çfarë kryeministri duhet të kishte qeveria shqiptare sipas ‘’Huffington Post’’? Ky është shkrimi i radhës për Shqipërinë, ku përshkruhet një qeveri imagjinare për vendin tonë me dy alternativa për drejtues.

Duke sajuar një grusht themelues i cili është i ngjashëm më një grusht shteti por ndryshon prej tij pasi nuk ka ndërmend të sjellë në pushtet një administratë diktatoriale , gazetari Jaime Pozuelo-Monfort thotë se duhet një ekip me përformancë të lartë.

Sipas autorit politikanët janë sharlatanë profesionistë, të cilët dinë të përshtasin retorikën e tyre dhe diskursin politik me kërkesat e shoqërisë.

Sipas gazetarit dy janë personazhet e suksesshëm që mund të drejtonin vendin: drejtori i ‘’Sigal’’ Avni Ponari dhe Kastriot Islami. Për të nuk ka rëndësi që Ponari është biznesmen apo se Islami i përket një partie politike.

Dhe sipas gazetarit Islami ka përvojë të rrallë në politikë. Ky shkrim duket se ka prekur edhe sensibilitetin e vetë Islamit, i cili e ka publikuar në Facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095350742340088
array(1) { ["section"]=> string(103) "huffington-post-shkruan-serish-per-shqiperine-gazetari-kastriot-islami-mund-te-ishte-kryeministri-28782" }