Huliganët holandezë “zaptojnë” rrugët e Napolit, trazira në qytet

Publikuar tek: bota, më 08:35 26-09-2017 Huliganët holandezë “zaptojnë” rrugët e Napolit, trazira në qytet

Ndeshja e Champions League që do zhvillohet midis Napolit dhe ekipit hollandez Feyenoord ka bërë që qindra tifozë hollandezë të udhëtojnë për në Itali.

Huliganët e kanë të ndaluar të ndjekin skuadrën e tyrë kur luan në transfertë por mesa duket ky fakt nuk i ka penguar aspak ata.

Napoli është përfshirë nga trazirat, ndërsa mediat italiane raportojnë se tre prej tifozëve kanë rënë në pranga pasi kanë sulmuar policët.

Të rinjtë janë rreth moshës 21 vjeç dhe mbi ta rëndon akuza e “Goditjes për shkak të detyrës” si dhe “ Prishje e rendit publik.”

Kuestura e Napolit bën me dije se në qendër të qytetit ka shumë tifoze të dehur por që mbahen nën mbikëqyrjen e rreptë të policisë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011693000793457
array(1) { ["section"]=> string(68) "huliganet-holandeze-zaptojne-rruget-e-napolit-trazira-ne-qytet-93677" }