Hulumtuesit: Ky është kontinenti i ri që po formohet (FOTO+VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 09:18 14-01-2017

Hulumtuesit shprehen se gjatë 250 milion viteve të ardhshme do do të formohet një kontinent i ri, i cili do njihet me emrin  “Amasia”.

Gjithashtu ata thonë se Amerika Jugore dhe Veriore do të bashkohen, me Detin e Karaibeve dhe Oqeanin Arktik që do të zhduken, përderisa Azia do t’i bashkohet Amerikës.  Të gjitha këto  bëhen të ditura nga hulumtuesit e “Universitetit Yale”, raporton Daily Mail.

Këto ndryshime, sipas tyre, do të ndodhin si pasojë e lëvizjeve të pllakave tektonike të tokës.

to_copy.jpg

am.jpg

am1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata befasuese e Angela Merkel: Nuk ka garanci të përjetshme për bashkëpunimin SHBA-BE
Moska fton Trumpin në bisedimet e paqes për Sirinë duke anashkaluar Obamën »
Article Logic
Execution time: 0.011687040328979
array(1) { ["section"]=> string(68) "hulumtuesit-ky-eshte-kontinenti-i-ri-qe-po-formohet-foto-video-65483" }