Humb ekuilibrin avioni në Kinë, ulet deri në lartësinë 6,000m

Publikuar tek: bota, më 12:45 12-07-2018 Humb ekuilibrin avioni në Kinë, ulet deri në lartësinë 6,000m Foto ilustruese

Avioni i fluturimit të linjës ajrore Hong Kong- Dalias humbi ekuilibrin në ajër dhe maskat e oksigjenit në kabinë u shkatërruan. Mediat lokale ngrejnë dyshime se piloti i avionit ka qenë duke pirë cigare dhe kjo ka shkaktuar një problem në sistemin e ventilimit.

Autoritet e Aviacionit Kinez janë duke shqyrtuar regjistruesin e të dhënave të fluturimit si dhe regjistruesin e zërave në kabinë

Shumë prej pasagjerëve kanë postuar foto gjatë incidentit në rrjetet e tyre sociale. Gjithashtu pasagjerët janë shprehur për mediat se i është kërkuar të shtrëngojnë rripat e tyre të sigurimit dhe se avioni duhet te ulet.

Nëqoftëse një avion humb ekuilibrin piloti duhet të  ulet në mënyrë që të mbajë pasagjerët të sigurtë ka thënë eksperti i aviacionit të fluturimeve globale Greg Waldron për BBC, në të kundërt piloti dhe pasagjerët do të humbin ndjenjat.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump nga Brukseli: Vendet e NATO-s nuk do të rrisin shpenzimet e tyre ushtarake
Nuk ndalet Rusia, paralajmëron krizë në Ballkan: Gati bllokimi i marrëveshjes Maqedoni-Greqi »
Article Logic
Execution time: 0.024269104003906
array(1) { ["section"]=> string(67) "humb-ekuilibrin-avioni-ne-kine-ulet-deri-ne-lartesine-6-000m-127660" }