Humb jetën vëllai i vogëlushit 5-vjeçar, Omran

Publikuar tek: bota, më 20:42 20-08-2016 Humb jetën vëllai i vogëlushit 5-vjeçar, Omran

Menaxherja e ‘Save the Children’ ka bërë të ditur sot lajmin e hidhur se vëllai, 10-vjecar i vogëlushit të plagosur Omran, fotoja e të cilit bëri xhiron e botës, ka humbur jetën për shkak të plagëve të marra në të njëjtin sulm në Alepo.

Bombardimet tronditën shtëpinë e tij, ndërkohë fotoja e tij tronditi botën.

5-vjeçari, Omar Daqnesh i mbijetoji sulmeve dhe u takua me prindërit e tij në spital, ndërkohë vëllai i tij Ali humbi jetën në të njëjtin spital në Alepo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shenjtërimi i Nënë Terezës, plan sigurie kundër terrorizmit
U lirua nga prangat dhe tentoi t’i vë zjarrin makinës së policisë, askush se priste atë që ndodhi më pas (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.019851922988892
array(1) { ["section"]=> string(51) "humb-jeten-vellai-i-vogelushit-5-vjecar-omran-50363" }