Humbën jetën 2 foshnje, familjarët akuzojnë mjekët e Pediatrisë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:09 01-05-2017 Humbën jetën 2 foshnje, familjarët akuzojnë mjekët e Pediatrisë

Në harkun kohor brenda 20 ditëve, në spitalin e Pediatrisë së Durrësit kanë humbur jetën 2 foshje.

Familjarët kanë akuzuar mjekët për pakujdesi ndaj të vegjëlve të tyre.

“Mjekët vranë foshnjat për neglizhencë”, shprehen familjarët e foshnjes 15 muajshe nga Durrësi, i cili humbi jetën disa ditë më parë. Ato shprehen se foshnjes i kanë dhënë medikamentet e gabuara.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ironia therëse e profesorit të njohur për Vangjush Dakon, e apelon me “vilën e princit në kodër” (FOTO)
Pasuri të krijuara me dokumente të falsifikuara, sekuestrohen apartamente dhe truall në qendër të Vlorës »
Article Logic
Execution time: 0.010096073150635
array(1) { ["section"]=> string(68) "humben-jeten-2-foshnje-familjaret-akuzojne-mjeket-e-pediatrise-77022" }