Humbën kontaktet në Theth, pas disa orësh kërkime gjenden tre turistët anglezë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:32 20-05-2019 Humbën kontaktet në Theth, pas disa orësh kërkime gjenden tre turistët anglezë

Tre turistë anglezë në zonën turistike malore të Thethit mbrëmjen e djeshme kanë humbur komunikimin mes tyre në zonën e quajtur Qafë Thore dhe kanë kërkuar ndihmën e Policisë.

Pas disa orë kërkimesh, policia e Shkodrës ka bërë të mundur gjetjen e tre  turistëve.

Mësohet se ata janë në kushte të mira shëndetësore dhe momentalisht gjenden në fshatin Bogë, ku janë strehuar në bujtinë.

Njoftimi i policisë:

Policia e Shkodrës dhe banorët e zonës u vijnë në ndihmë turistëve anglezë në zonat turistike malore të Thethit.

Tre turistë anglezë, të cilët ishin duke eksploruar zonat turistike malore të Thethit, mbrëmjen e djeshme kanë humbur komunikimin mes tyre në zonën e quajtur Qafë Thore dhe kanë kërkuar ndihmën e Policisë.

Shërbimet e Policisë të Komisariatit të Policisë Shkodër dhe Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe, në bashkëpunim me banorët e zonës, janë vënë në kërkim të turistëve dhe pas disa orë kërkimesh, tre turistët anglezë u gjetën në kushte të mira shëndetësore dhe momentalisht gjenden në fshatin Bogë, ku janë strehuar në bujtinë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12319612503052
array(1) { ["section"]=> string(84) "humben-kontaktet-ne-theth-pas-disa-oresh-kerkime-gjenden-tre-turistet-angleze-165030" }