Humbet durimi, durrsakët i zënë derën Vangjush Dakos, çka bërë kryebashkiaku për t’i acaruar (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:00 13-04-2017 Humbet durimi, durrsakët i zënë derën Vangjush Dakos, çka bërë kryebashkiaku për t’i acaruar (FOTO)

Banorët e Sukthit janë ngritur në protestë, duke bllokuar derën e bashkisë së Durrësit.

Shkak është bërë premtimi i pambajtur i kryebashkiakut për të dëmshpërblyer banorët e prekur nga përmbytjet në fillim të vitit. Kjo situatë erdhi pas daljes nga shtrati të lumit Erzen, duke shkaktuar përmbytjen e shumë banesave në zonën e Sukthit.

Familjarët thotë se kjo protestë vjen 4 muaj pas premtimeve, pasid eri tani sipas tyre askush nuk është interesuar për zgjidhjen e problemit të tyre.

 

 permbytjet-18.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në mes të Tiranës, fansi tenton t’i vrasë me pistoletë të dashurin Luana Vjollcës, si i shpëtoi jetën shefi i krimeve
Kërcënime e tritol biznesmenëve dhe akademikëve, ky është vendimi i Prokurorisë për Emiljano Shullazit dhe miqtë e tij (E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.010375022888184
array(1) { ["section"]=> string(101) "humbet-durimi-durrsaket-i-zene-deren-vangjush-dakos-cka-bere-kryebashkiaku-per-t-i-acaruar-foto-75055" }