Humbi betejën me sëmundjen, ndahet nga jeta prezantuesja e njohur

Publikuar tek: bota, më 11:14 07-03-2019 Humbi betejën me sëmundjen, ndahet nga jeta prezantuesja e njohur

Prezantuesja Magenta Devine, e njohur për paraqitjet e saj në Rrjetin 4  dhe Rough Guide të BBC ka vdekur pas një sëmundjeje.

Sipas familjes së saj, 61-vjeçarja ishte duke u trajtuar në një spital në Londër.

E njohur për syzet e diellit dhe veshje elegante, Devine,  emri i vërtetë Kim Taylor, lindi në Hemel Hempstead në vitin 1957.

Në një deklaratë, familja e saj e kujtoi atë si “një shkrimtare të talentuar dhe me plot stil në ekran, e cila u admirua shumë nga miq e kolegë për kreativitetin dhe domethënien e saj”.

Street-Porter gjithashtu, e falenderoi Devine në Tëitter, duke e përshkruar atë si “një prezantuese të shkëlqyer”.

_105915957_devine2.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12657403945923
array(1) { ["section"]=> string(71) "humbi-betejen-me-semundjen-ndahet-nga-jeta-prezantuesja-e-njohur-155496" }