Humbi garën me Hervin Çulin për drejtimin e Teatrit Kombëtar, reagon për herë të parë Ema Andrea: Zoti i shtëpisë dhe firmëtarja vendosën...

Publikuar tek: kulture-art, më 06:47 13-04-2018 Humbi garën me Hervin Çulin për drejtimin e Teatrit Kombëtar, reagon për herë të parë Ema Andrea: Zoti i shtëpisë dhe firmëtarja vendosën...

Aktorja Ema Andrea reagon për herë të parë pas humbjes së garës për drejtimin e Teatrit Kombëtar.

Ditën e djeshme Këshilli i Ministrave riemëroi në krye të teatrit Hervin Çulin. Ky i fundit do të jetë në krye të TK për katër vitet e ardhshme.

“Edhe pse i Zoti i shtëpisë dhe firmëtarja vendosën tjetër gjë në drejtim të TK, u përulem me mirënjohje të gjithë kolegëve aktorë dhe artistëve të rinj e me eksperiencë, brenda dhe jashtë Shqiperië që mbështetën kandidaturën time! Falenderoj miqtë e mij që me keshillat dhe ndihmën e tyre konkrete i dhanë platformës se paraqitur nga unë,ploteri profesionale dhe mua më bën te ndihem e lumtur qe kam miq të vërtetë! Genci Fuga e Laerti Vasili ju përshëndes e ju falenderoj që ndatë me mua këtë rrugëtim të shkurtër e ju uroj suksese në skenë! Destinacioni mbetet! Rrugët jane të ndryshme!”, është shprehur Andrea.

Po ashtu në garë me drejtorin e ri ishte edhe Genci Fuga dhe Laert Vasili.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13508796691895
array(1) { ["section"]=> string(142) "humbi-garen-me-hervin-culin-per-drejtimin-e-teatrit-kombetar-reagon-per-here-te-pare-ema-andrea-zoti-i-shtepise-dhe-firmetarja-vendosen-116718" }