Humbi jetën mbrëmë në Afganistan, ministri Peleshi ngushëllon familjen e Majorit Jazaj, zbulon çfarë diskutoi me shokët e tij

Publikuar tek: aktualitet, më 17:14 20-01-2021 Humbi jetën mbrëmë në Afganistan, ministri Peleshi ngushëllon familjen e Majorit Jazaj, zbulon çfarë diskutoi me shokët e tij Peleshi komunikim me kontingjentin shqiptar që shërben në Herat dhe Kabul.

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka reaguar për lajmin tragjik që mësuam mbrëmjen e djeshme, ku në rrethana të paqarta humbi jetën ushtaraku, Major Xhevahir Jazaj në Afganistan.

Peleshi i shpreh familjes Jazaj dhe gjithë të afërmve ngushellimet e sinqerta për këtë humbje të madhe, teksa pati sot një komunikim me kontingjentin shqiptar që shërben në Herat dhe Kabul.

Ministri i Mbrojtjes thekson se ushtarakët e Shqipërisë janë krenaria jonë, dhe se mendjen dhe zemrat e shqiptarëve shkojnë për të ndjerin Xhevahir Jazaj.

Screenshot_6.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fjolla Morina thyen arrestin e shtëpisë, arratiset në drejtim të paditur
Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para »
Article Logic
Execution time: 0.011437892913818
array(1) { ["section"]=> string(130) "humbi-jeten-mbreme-ne-afganistan-ministri-peleshi-ngushellon-familjen-e-majorit-jazaj-zbulon-cfare-diskutoi-me-shoket-e-tij-235734" }