Humbi jetën në Letoni, Xhaçka zbulon AMANETIN e fundit të Major Tanushit

Publikuar tek: aktualitet, më 13:49 16-05-2019 Humbi jetën në Letoni, Xhaçka zbulon AMANETIN e fundit të Major Tanushit

Gjatë mesazhit të lamtumirës për Major Klodian Tanushit, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka zbuluar dhe amantin e tij të fundit.

'Në ceremoninë e 10-Vjetorit të NATO-s, të cilin e festuam pak kohë më parë, major Klodian Tanushi na dërgoi një mesazh urimi live nga Letonia. Në ato pak fjalë, që ai i shqiptoi me emocion, na la edhe amanetin e fundit: Mbi interesat vetjake, të vëmë interesat e mbarë shoqërisë', tha  mes të tjerash Xhaçka.

Teksa fliste dhe përcillte mesazh ngushëllimi për familjarët e Majorit, ministres i dridhej zëri dhe në sytë e kolegëve të huaj të Major Tanushit dukeshin lot.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067939758300781
array(1) { ["section"]=> string(78) "humbi-jeten-ne-letoni-xhacka-zbulon-amanetin-e-fundit-te-major-tanushit-164556" }