Humbi jetën nga Covid-19, Berat Buzhala tregon bisedën e fundit me të atin

Publikuar tek: rajon, më 23:46 15-09-2020 Humbi jetën nga Covid-19, Berat Buzhala tregon bisedën e fundit me të atin Berat Buzhala dhe i ati

Gazetari dhe analisti i njohur Berat Buzhala ka rrëfyer për herë të parë momentet e vështira të ndarjes nga jeta të babait të tij për shkak të koronavirusit.

Në një rrëfim për emisionin “Top Story”, Buzhala tregon bisedën e fundit që pati me të atin në ditët që qëndronte në spital.

“Biseda e fundit pastaj, të premten kam shkuar, kam ndenj të premten deri në mbrëmje, dhe të shtunën në mëngjes i çova supë… bukë… dhe aty e kam parë që… po i përkeqësohet gjendja. Fillova me bisedu me të, fillova me qarë… dhe ai ma vuri kokën e tij në kokë… më tha të mos frikësohem dhe se çdo gjë do jetë në rregull. Filloj me humbë vetëdijen…”- shtoi Buzhala.

Lexo edhe: I infektuar me Covid-19, ndërron jetë babai i gazetarit Berat Buzhala

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01114821434021
array(1) { ["section"]=> string(80) "humbi-jeten-nga-covid-19-berat-buzhala-tregon-biseden-e-fundit-me-te-atin-220513" }